" />
Реабілітація травмування щиколотки

Перелом (розтягнення) щиколотки - що робити, щоб прискорити ваше одужання після отримання травми.

Вчасно вжиті заходи можуть скоротити час відновлення щиколотки. Розтягнення гомілковостопного суглоба є цілком звичайною спортивною травмою, особливо в таких видах спорту як біг, баскетбол, волейбол, гандбол, в різних видах спорту на полі або на відкритому повітрі. Спортсмени часто намагаються не помічати біль від розтягнення і хочуть якомога швидше повернутися в гру, і тим самим збільшують ризик повторної травми. Знання того, коли відпочивати і як реабілітувати розтягнення, допоможе вам повністю відновитися і запобігти майбутнім проблеми.

Якщо у вас пошкодження щиколотки, то дуже важливо діяти якомога швидше. Рекомендоване лікування - дотримуватися протоколу В.Л.У.П (відпочинок, лід, ущільнення, підйом), припинити навантаження на голеностоп і захистити щиколотку від подальших травм. Обов'язково сядьте і не намагайтеся ворушити ногою. Скористайтеся компресійної стрічкою і льодом, щоб звести до мінімуму запалення суглоба. Лід слід використовувати приблизно 15 хвилин, а потім прибрати. Залишаючи лід на більш довгий час, можна викликати обмороження чи пошкодження тканин. Також тримайте ступню і ногу піднятими, щоб зменшити кровообіг (і набряклість) в щиколотці.

Також може виявитися корисним використовувати нестероїдний протизапальний препарат, щоб допомогти контролювати запалення. Дослідження показали, що у пацієнтів, які приймали такі ліки після розтягування щиколоток, було менше болю, зменшилася набряклість і вони швидше повернулися до активності, ніж ті, хто не брав ніяких ліків.

Саме основне, що необхідно зробити в разі розтягуванню кісточки.

Необхідно звернутися за медичною допомогою, щоб отримати правильний діагноз при травмуванні зв'язок. Розтягування гомілковостопного суглоба оцінюються за ступенем тяжкості, і чим серйозніше травма тим більше часу потрібно для лікування і реабілітації.

Чим раніше ви почнете процедуру лікування, тим краще. Намагаючись ігнорувати або самостійно боротися з болем і очікувати, що мішок льоду на щиколотці в цей вечір зробить чудо, ви можете тільки ускладнити ситуацію, в результаті на лікування підуть цілі тижні або місяці. Велика частина пошкоджень від розтягування виникає через набряклість, тому ваша головна мета – якомога більше зменшити запалення і зробити це в той самий момент, коли стався нещасний випадок.

Якщо ви займаєтеся такими видами спорту, де розтягнення щиколотки часте явище (футбол, баскетбол, американський футбол, контактні види спорту), то ви завжди повинні мати свою аптечку. У такій аптечці повинні бути компресійні стрічки, пакети для льоду, фіксатори гомілковостопного суглоба, і інші основні засоби першої допомоги.

При серйозних ушкодженнях вам знадобитися відвідати лікаря для того, щоб переконатися, що у вас немає перелому, пошкодження сухожиль або інший серйозної травми щиколотки. Загалом, поки у вас запалення вам потрібно намагатися не стояти на тій нозі, яка пошкоджена. Якщо можливо, тримайте запалену ногу піднятою. Протягом декількох днів, біль повинна вщухнути настільки, що ви зможете потроху рухатися. Надалі необхідно зайнятися легкої розтяжкою, щоб збільшити гнучкість суглоба.

Вправи для реабілітації при розтягуванні щиколотки і після перелому.

Після травми вам слід виконати комплекс вправ, який включає в себе рухові вправи і поступову прогресію до повної опори на ногу при ходьбі. Одна проста вправа - намалювати літери алфавіту пальцями ноги. По закінченню часу, коли фаза запалення пройшла, потрібно застосовувати вправи, які передбачають повну опору на ногу.

Вправи по пропріоцепції і інші вправи по балансу допоможуть швидше відновитися і фактично повинні бути виконані в рамках програми профілактики.

Слабкий баланс є хорошим провісником майбутніх розтягувань щиколотки. Після травми гомілкостопа, для одужання дуже важливе тренування балансу. Також як в суглобах (пропріоцептори) є спеціальні рецептори, які інформують про наше становище в просторі. Балансуючи на одній нозі, ви можете посилити і зміцнити ці рецептори в щиколотці. Балансуйте на ураженій нозі протягом 15 секунд. Продовжуйте кидати виклик своєї щиколотці, балансуючи закривши очі або повертаючи голову з боку в бік. Якщо ви граєте в футбол, балансуйте на хворій щиколотці і бийте футбольний м'яч об стіну. Якщо ви граєте в баскетбол, балансуйте і кидайте м'яч, передавайте пас. Створюйте власні вправи, які були б актуальні для спорту, яким ви займаєтеся

Як швидко одужати і уникнути рецидиву травми.

Перелом щиколотки можна запобігти, використовуючи відповідну захисну екіпіровку для спорту, яким ви займаєтеся. Щоб уникнути розтягнення гомілкостопу, вам необхідно зміцнити кісточку і добре розвинути систему балансу. Необхідний атрибут, який дозволить швидко відновитися, а також продовжити гру без ризику отримання травми - це, безумовно, фіксатор гомілкового суглоба.

Залежно від ступеня тяжкості отриманої травми, вам буде потрібна підтримка стопи з відповідними параметрами: бандаж з м'якою фіксацією щиколотки, напівтвердий і жорсткий ортез або супорт, який повністю знерухомить ваш суглоб.

Проект «Ukraine Sports Medicine» присвячений не тільки професійним спортсменам, а й усім любителям активного відпочинку. Наша основна мета - надати якісну спортивну екіпіровку від світових брендів, які спеціалізуються в галузі спортивної медицини.

16.04.2018

Ортопедичні фіксаторі для щиколотки