" />
6 речей, які ви не хочете робити, коли у вас болить спина

Коли ви шукаєте порад, які стосуються лікування незначного болю в спині, досить легко знайти в інтернеті велику кількість інформації, яка пропонує вам що саме потрібно зробити, щоб прискорити одужання. Проте, також важливо зосередитися на речах, які ви не повинні робити, коли намагаєтеся повністю вилікувати травмовану спину. У цій статті ми розглянемо шість речей, починаючи з незначних, підсвідомих звичок і закінчуючи потенційно ризикованими діями, яких слід уникати, коли ви знаходитесь в процесі відновлення після травми спини.

Пропуск тренажерного залу: в залежності від тяжкості травми спини і стадії, на якій ви перебуваєте в процесі відновлення, відвідування тренажерного залу, ймовірно, буде набагато краще для вашої спини, ніж ви думали. Отримавши схвалення свого лікаря і кілька порад про те, який рівень фізичної активності може витримати ваша спина, присвятіть себе спалюванню калорій, нарощуванню і підвищенню тонусу м'язів, а також зміцненню спини не менше трьох разів на тиждень. Уникаючи фізичних вправ, ви фактично позбавляєте себе повного одужання і можливості розвинути сильнішу спину з більш здоровими м'язами. Це може здатися нелогічним, але дослідження показують, що люди отримують користь від легких вправ після травми спини. Головне, ви не повинні починати робити важкі вправи в перший же день повернувшись в спортзал, розумніше починати з швидкої ходьби, розтяжки і легкого кардіо.

Вправи для преса: якщо ви налаштовані на досягнення бездоганного преса, ви не повинні покладатися виключно на класичні вправи, щоб досягти результату - замініть традиційні вправи на ті, які не сильно напружують спину. Роблячи вправи для преса з травмованою спиною, навіть якщо це неймовірно легка травма, ви не просто зупиняєте процес відновлення, але швидше за все, наносите більше шкоди своїй спині. Хоча дуже важливо мати міцний прес для захисту спини, роблячи занадто багато згинань і скручувань, може викликати викривлення і деформацію хребта. Якщо ви все ж вирішили виконувати багато вправ для преса, переконайтеся, що робите їх максимально правильно і обов'язково чергуйте скручування з іншими базовими вправами. Незважаючи на те, що в цілому доцільно уникати сильних скручувань, особливо важливо дати тілу відпочити, коли ви відновлюєтеся після травми спини.

Підтримка поганого і незбалансованого харчування: ви любите солону, жирну нездорову їжу або обожнюєте солодощі? Вельми розумно дозволити собі солодке частування в помірних кількостях або дуже рідко. Дотримання режиму нездорової їжі буде впливати на ваше здоров'я різними способами, включаючи здоров'я вашої спини. Незважаючи на те, що необхідно постійно підтримувати дієту, багату на поживні речовини і вести здоровий спосіб життя, це особливо важливо робити, коли ви намагаєтеся вилікувати спину. Так як же неправильне харчування впливає на здоров'я і силу спини? Коли у вас погане харчування, це може привести до закупорки артерій, і дослідження показали, що люди з закупореними артеріями частіше відчувають біль в попереку і біль вгорі і внизу по хребту. Гарна циркуляція життєво важлива для видалення відходів з організму, а якщо відходи не видаляються належним чином, це призводить до запалення в спині. Це легко уникнути, якщо дотримуватися дієти з високим вмістом білка і клітковини, що включає листову зелень, цільне зерно, фрукти, овочі, м'ясо і морепродукти. Також варто утриматися від надмірної кількості кофеїну і цукру.

Носіння рюкзаків і сумок: одна з найгірших речей, які людина може зробити зі своєю спиною, це носити важкі рюкзак і сумки через плече. Люди, які носять важкі рюкзаки протягом тривалого часу, страждають від хронічних проблем зі спиною. Тому має сенс обмежити кількість часу, який ви витрачаєте на носіння рюкзака, і уникайте його тривалого носіння при відновленні після травми спини. Біль у спині при носінні важкої сумки виникає через дисбаланс плечей - він порушує вирівнювання хребта і викликає хронічний біль і запалення. Як загальне практичне правило, носіть тільки десять відсотків ваги свого тіла на спині або плечах і повністю відмовтеся від важких предметів, коли ви все ще відновлюєтеся після травми спини.

Носіння каблуків і інших видів невідповідного взуття: вони можуть бути модним товаром, але сувора реальність така, що занадто часте носіння каблуків може завдати великої шкоди спині. Чому так? Тому що ці туфлі порушують рівновагу людини і створюють нестабільність при ходьбі, що змушує вас працювати старанніше і напружуватися тільки для того, щоб підтримувати себе належним чином. Те ж саме стосується інших типів поганого взуття, наприклад шльопанців (обидва ці види взуття не забезпечують належної підтримки). Якщо ви носите не те взуття, це може привести до погіршення постави. Каблуки часто змушують людину несвідомо більше згинати спину, коли вона стоїть чи ходить, через що м'язи навколо хребта працюють занадто сильно. Коли ви все ще відновлюєтеся після травми спини, краще залишати каблуки вдома, поки ваш лікар не дасть зелене світло, щоб знову надіти їх. Навіть в цьому випадку носіть їх в міру і уникайте ходьби в них на великі відстані.

Сон на неправильному матраці: коли ви в останній раз замінювали свій матрац? Якщо пройшло більше десяти років, прийшов час придбати новий, особливо якщо ви відчуваєте хронічний біль в спині. Фактично, Національний фонд сну пропонує людям замінювати матрац кожні п'ять-сім років, якщо вони бажають кращої якості сну і значно меншої болі в спині. Коли ви відправляєтеся за покупкою матраца, шукайте щось не дуже тверде і не дуже м'яке. Коли ви спите на жорсткому матраці, ви можете відчувати більший тиск на хребет і біль в спині. Також, коли ви спите на матраці, який занадто м'який, він не пропонує належної підтримки для вашої спини. Ви можете відчути значне поліпшення рівня свого болю, інвестуючи в матрац, і ще більше полегшити біль, якщо будете спати з подушкою під колінами.


Стаття написана на основі публікацій Andrea Hamel.


05.04.2019

Наші рекомендації для підтримки спини